Obklady imitácia kameňa na stenu

Zameriavame sa predovšetkým na predaj výrobkov z prírodného kameňa, no v poslednej dobe sú obľúbené aj rôzne imitácie kameňa na stenu. Nahrádzajú prírodný materiál všade tam, kde nie je z rôznych dôvodov možné použiť kameň. Našu ponuku sme preto rozšírili a nechýbajú ani obklady imitácia kameňa do interiéru a aj pre exteriér.

Čo je to vlastne tá imitácia kameňa?

S príchodom nových technológií prichádzajú aj nové stavebné materiály. Príkladom je aj imitácia kameňa tzv. umelý kameň – produkt, ktorý sa najčastejšie vyrába zo sadry alebo tiež z betónu. Populárne sú aj imitácie kameňa z polystyrénu alebo z plastu. Tento trend k nám prišiel zo Spojených štátov amerických, kde sú kamenné obklady na stenu veľkým trendom v interiéroch a tiež v exteriéroch. Častá je aj imitácia dreva, tehly alebo kože.

Aké výhody majú imitácie kameňa?

Asi najväčšou výhodou je nižšia váha obkladov zo sadry, polystyrénu alebo plastu. Aj pre výrobcov obkladov je ľahšie vyrobiteľná imitácia kameňa na stenu, než keď musia spracovať z kameňolomu prírodné materiály a poctivo ich opracovať. Ďalšia výhoda spočíva v tom, že je možné nájsť širšiu škálu farieb a štruktúr. Produkty v tejto kategórii sú vyrobené do posledného detailu.

Obklad imitácia kameňa do interiéru aj exteriéru

Tento typ obkladov sa používa nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Vo vonkajších priestoroch ho môžeme vidieť ako obklad soklov domu alebo sa hodí aj na časť fasády. Umelý kameň do záhrady nie je žiadnou výnimkou, dokonca poslúži na obloženie vonkajšieho či vnútorného krbu. Obklad imitácia kameňa vo vnútorných priestoroch nájdeme predovšetkým vo vstupných miestnostiach, obývačkách a kuchyniach.

Nasledujúce imitácie kameňa do interiéru a exteriéru nepotrebujú takmer žiadnu špeciálnu starostlivosť a údržbu. Postačia vám klasické čistiace prostriedky a voda. Vonkajšie obklady z imitácie kameňa vyčistíte vysokotlakovým čističom.

 

Záznamy nebyly nalezeny...