Bazénové lemy, kamenné parapety a schody, palisády z prírodného kameňa

Okrem klasických dlažieb a obkladov ponúkame v Kameň Skalica aj rôzne produkty z prírodného kameňa, ako sú kamenné parapety, bazénové lemy, záhradné palisády či dlažbu na schody.

Všetky tieto kamenné produkty poskytujú trvanlivý povrch, sú odolné voči pôsobeniu poveternostných vplyvov a jednoducho sa udržiavajú. Rovnako dôležitá je aj estetická stránka – prírodné materiály dodajú vašim priestorom nadčasový vzhľad a pocit spojenia s prírodou.  

Bazénové lemy

Bazénové lemy poskytujú estetické a bezpečné zakončenie dlažby okolo bazénov a chránia hrany bazéna pred mechanickým poškodením. Keďže ich vyhotovenie sa zhoduje s dlažbami v našej ponuke, dokážete ich jednoducho skombinovať tak, aby sa k sebe hodili.

V rámci nášho sortimentu máme v ponuke bazénové lemy z travertínu, mramoru a pieskovca v štandardnej veľkosti 80 x 25 x 3 cm alebo podľa požadovaných rozmerov. Vo všetkých prípadoch ide o prírodné materiály, ktoré vynikajú svojím krásnym vzhľadom a originalitou. 

Povrchová úprava lemov je brúsená, čo zabezpečuje ich protišmykovosť. Bazénové lemy z prírodného kameňa sú navyše odolné voči soli a chemickým látkam na úpravu vody. 

Kamenné parapety

Parapety z prírodného kameňa sa používajú na prekrytie spodnej špalety okna. Svojou nezameniteľnou kresbou ozdobia každý interiér, vďaka odolnosti a trvácnosti sú však vhodné aj ako vonkajšie parapety. Tie sa odsádzajú sa do mierneho spádu od okna. Na spodnej strane parapetu je vyrezaná odkvapová drážka, ktorá zabraňuje stekaniu vody po fasáde. 

Ako alternatíva sa ponúkajú aj parapetné dosky z umelého kameňa, tie však z dôvodu kratšej životnosti neodporúčame. Parapety z prírodného kameňa sú odolnejšie voči pôsobeniu prírodných vplyvov – predovšetkým mrazu, nenasiakujú vodou a vydržia dlhšie. Ľudia skrátka zatiaľ nevynašli žiadny lepší materiál, ako je práve prírodný kameň. 

Kamenné parapety ponúkame v rozmeroch podľa želania zákazníka. 

Záhradné palisády

Záhradné palisády slúžia na estetické oddelenie záhonov, chodníkov a terás, čím vymedzujú jasnú štruktúru záhrady. Okrem toho tiež zabezpečujú stabilitu svahov a terénnych úprav a pomáhajú predchádzať erózii.

V Kameň Skalica  si môžete vybrať rezané a štiepané palisády z pieskovca a žuly. Ak si vyberiete palisády z prírodného kameňa z našej ponuky, získate esteticky príťažlivé, funkčné a zároveň trvanlivé riešenie, ktoré harmonicky zapadne do prostredia vašej záhrady. 

Dlažba na schody

Dlažba na schody z prírodného kameňa je vhodná do interiéru i exteriéru. Schodiskovú dlažbu z prírodného kameňa máme k dispozícii v rôznych materiálových vyhotoveniach, predovšetkým z odolného travertínu. Rovnako ako kamenné parapety, aj dlažbu na schody ponúkame v štandardných rozmeroch 80 x 25 x 3 cm alebo v rozmeroch prispôsobených vašim požiadavkám. K dispozícii sú aj masívne žulové schody, ktoré predstavujú elegantné riešenie pre každú záhradu. 

V Kameň Skalica vám ponúkame široký sortiment kamenných produktov, ktoré sú výsledkom precíznej výroby a dôrazu na detial. Každý produkt je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu funkčnosť a estetiku. Okrem samotného výrobku však u nás získate aj odborné poradenstvo a podporu, aby všetko fungovalo tak, ako si predstavujete.

9 položiek celkom
travertin classic bazenovy lem
od 28 € / ks

Bazénový lem z TRAVERTÍNU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Travertín je známy svojou prírodnou krásou a odolnosťou, čo z neho robí ideálny materiál pre...

547/80
Bazénový lem Mramor Saturn 80 x 25 x 3 cm | Kameň Skalica
28 € / ks

Bazénový lem Mramor Saturn je vynikajúcim doplnkom k dlažbám Mramor Saturn v našej ponuke, ktorý umožňuje olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Každý detail lemu je...

1511
image0
28 € / ks

Bazénový lem z MRAMORU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Lemy ponúkame vo veľkosti 80x25x3cm hrúbka, vo farbe Shells - smetanovo - žltej s kresbou Produkt...

2064
bazenovy lem travertin premium
39,60 € / ks

Bazénový lem z omielaného TRAVERTÍNU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Lemy ponúkame vo veľkosti 61 x 30,5 x 6 na 3cm hrúbka, vo farbe Classic - bledobéžovej.

1483
dolphin
28 € / ks

Bazénový lem z MRAMORU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Lemy ponúkame vo veľkosti 80x25x3cm hrúbka, vo farbe Dolphin - sivo - modrej

1862
image0
28 € / ks

Bazénový lem z MRAMORU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Lemy ponúkame vo veľkosti 80x25x3cm hrúbka, vo farbe Lagune - sivá s kresbou

1861
Travertinove parapety classic
od 12,90 € / bm

Schodnice a parapety z TRAVERTÍNU, ktoré umožnia obložiť schody. Schodnice ponúkame vo veľkostiach nižšie alebo na mieru, vo farbe Classic - bledobéžovej.

2035/REZ
Travertín Noche rezaný schod / parapet
od 12,90 € / bm

Schodnice z TRAVERTÍNU, ktoré umožnia obložiť schody. Schodnice ponúkame vo veľkostiach nižšie alebo na mieru, vo farbe Noche - hnedá.

2045/REZ
bazénový lem 10 na 3 profil
23,90 € / ks

Bazénový lem z TRAVERTÍNU, ktorý umožní olemovanie bazéna s pravouhlým pôdorysom. Lemy ponúkame vo veľkosti 30 x 30 x 10 na 3cm hrúbka, vo farbe Classic -...

1512