Kameň do gabionov a na murovanie

5 položiek celkom
Andezit A2 ZS murovacie koše pr. 10-30 cm
159 € / ks

Prírodný murovací kameň andezit hrdzavohnedej farby  je vhodný na stavbu suchých múrikov, murované kamenné ploty, na pokládku príjazdovej cesty a chodníkov ale poslúži aj...

111/2-8
Gold 30-50 cm x 18 cm x 7,5/15/22,5 cm omielaný
249 € / m2

Výťažnosť : 1 tona = 2,2 m2

1367/CLA
Classic 30-50 cm x 18 cm x 7,5/15/22,5 cm omielaný
249 € / m2

Výťažnosť : 1 tona = 2,2 m2

1361/CLA

Kúpili ste si už gabionové koše a potrebujete ešte kvalitné a pekné kamene do gabionov? Alebo chcete nakúpiť kamene a zároveň aj koše na jednom mieste? V tom prípade ste tu úplne správne, keďže okrem gabionových sieti ponúkame aj samotný materiál. Pozrite sa spoločne s nami, ako kamene do gabionových plotov vybrať a inšpirujte sa v nižšie uvedenej ponuke.

Ako vybrať kameň do gabionov?

Podobne, ako je dôležitý materiál vhodný na výrobu košov, tak je dôležitý aj výber výplňového materiálu – v tomto prípade máme na mysli kamene do gabionov. Kameň do gabionov a gabionových konštrukcií treba vyberať dôsledne, aby nedošlo ku zmene farby či rozpadu kameňa. Kameň musí byť tvrdý, odolať poveternostný vplyvom a farba by mala odolať slnečnému žiareniu. Frakcie kameňa musia byť väčšie ako oká siete gabionových košov. Veľkosť kameňa sa odporúča 1,5 - 3x väčší ako je oko siete. Kamene sa skladajú do gabionov husto, aby nevyčnievali a múr bol nepriehľadný.

Takže v skratke, prírodné kamene do gabionov od nás sú:

  • Mrazuvzdorné a odolné voči vysokej teplote.
  • Farba kameňa je stála a odolná voči slnečnému žiareniu.
  • Prírodné kamene majú pevnú štruktúru a nedrobia sa.
  • Sú dostatočne veľké na to, aby boli umiestnené v košoch (minimálne cca 1,5-násobok).

 

Výberu venujte dostatočnú pozornosť, keďže typ kameňa do výraznej miery určuje vzhľad gabionov a teda i výzor vašej záhrady. Pre lepšiu predstavu prikladáme aj naše vlastné fotografie s rôznymi druhmi prírodného kameňa ( andezit, gneis, pieskovec a ďalšie.). A prečo sa rozhodnúť práve pre gabionové koše s kameňom? Gabiony sú pevné, odolné, nezasahujú do životného prostredia a majú prakticky neobmedzenú životnosť, ktorá je daná samozrejme použitým kamenivom, ale aj kvalitným drôteným pletivom. Táto technológia robí z gabionov jedinečný produkt.