Kameň do gabionov a na murovanie

5 položiek celkom
Andezit A2 ZS murovacie koše pr. 10-30 cm
149 € / ks

Prírodný murovací kameň andezit hrdzavohnedej farby  je vhodný na stavbu suchých múrikov, murované kamenné ploty, na pokládku príjazdovej cesty a chodníkov ale poslúži aj...

111/2-8
Classic 30-50 cm x 18 cm x 7,5/15/22,5 cm omielaný
249 € / m2

Výťažnosť : 1 tona = 2,2 m2

1361/CLA
Gold 30-50 cm x 18 cm x 7,5/15/22,5 cm omielaný
249 € / m2

Výťažnosť : 1 tona = 2,2 m2

1367/CLA

Kúpili ste si už gabionové koše a potrebujete ešte kvalitné a pekné kamene do gabionov? Alebo chcete nakúpiť kamene a zároveň aj koše na jednom mieste? V tom prípade ste tu úplne správne, keďže okrem gabionových sieti ponúkame aj samotný materiál. Pozrite sa spoločne s nami, ako kamene do gabionových plotov vybrať a inšpirujte sa v nižšie uvedenej ponuke.

Ako vybrať kameň do gabionov?

Podobne, ako je dôležitý materiál vhodný na výrobu košov, tak je dôležitý aj výber výplňového materiálu – v tomto prípade máme na mysli kamene do gabionov. Kameň do gabionov a gabionových konštrukcií treba vyberať dôsledne, aby nedošlo ku zmene farby či rozpadu kameňa. Kameň musí byť tvrdý, odolať poveternostný vplyvom a farba by mala odolať slnečnému žiareniu. Frakcie kameňa musia byť väčšie ako oká siete gabionových košov. Veľkosť kameňa sa odporúča 1,5 - 3x väčší ako je oko siete. Kamene sa skladajú do gabionov husto, aby nevyčnievali a múr bol nepriehľadný.

Takže v skratke, prírodné kamene do gabionov od nás sú:

  • Mrazuvzdorné a odolné voči vysokej teplote.
  • Farba kameňa je stála a odolná voči slnečnému žiareniu.
  • Prírodné kamene majú pevnú štruktúru a nedrobia sa.
  • Sú dostatočne veľké na to, aby boli umiestnené v košoch (minimálne cca 1,5-násobok).

 

Výberu venujte dostatočnú pozornosť, keďže typ kameňa do výraznej miery určuje vzhľad gabionov a teda i výzor vašej záhrady. Pre lepšiu predstavu prikladáme aj naše vlastné fotografie s rôznymi druhmi prírodného kameňa ( andezit, gneis, pieskovec a ďalšie.). A prečo sa rozhodnúť práve pre gabionové koše s kameňom? Gabiony sú pevné, odolné, nezasahujú do životného prostredia a majú prakticky neobmedzenú životnosť, ktorá je daná samozrejme použitým kamenivom, ale aj kvalitným drôteným pletivom. Táto technológia robí z gabionov jedinečný produkt.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie