Kamenný plot z andezitu, vápenca, gneisu, pieskovca, kvarcita a bridlice

Kamenné ploty a murovacie koše

Nie je nič krajšie ako kamenný plot, ktorý sa v súlade s prírodou a záhradou nenápadne, no hrdo tiahne popri vašom dome. Kamenné ploty a múriky si stavali ľudia už od nepamäti. Ich hlavným cieľom bola ochrana majetku a obydlia, dnes majú viac dekoračný význam. Práve preto by ste mali pri stavbe nového plotu pouvažovať nad plotom z kameňa, ktorý vám okrem príjemného dizajnu prinesie aj množstvo iných výhod.

Výhody, ktoré vám prinesie kamenný plot

  • Ľahká a jednoduchá stavba plotu.
  • Kameň na plot je trvanlivý a plot má dlhú životnosť.
  • Murovací kameň je odolný voči mrazu, vode a vetru.
  • Kamenné ploty netreba často natierať a opravovať.
  • Údržba je veľmi jednoduchá a rýchla.

 

Andezit - prírodný murovací kameň na plot (zmurovacie koše)

Kamenný plot andezit sa teší stúpajúcej popularite. Už dlhodobo sledujeme stúpajúci dopyt po tomto type kameňa. Rozhodli sme sa preto pripraviť murovacie koše na mieru, ktoré obsahujú andezit. Šedý alebo hrdzavý andezitový murovací kameň na plot patrí medzi veľmi pevné materiály s takmer nulovou nasiakavosťou preto je ideálny na vonkajšie použitie.

Vďaka svojej pevnosti je andezit veľmi vhodný ako stavebný prvok. Kámeň v zdicích koších je možné použiť na sucho - gabióny alebo pomocou betónu na výstavbu múrikov alebo plotov. Priemerný murovací koš má objem 0,75 m 3 , hmotnosť 1000 - 1200 kg, výťažnosť cca 3 - 4m 2 pri riadkovom ukladaní v závislosti od tloušťky múrika. Cena za zdivocí koš sa pohybuje už od 120 €.

V prípade, že vás kamenný plot skutočne oslovil, tak sa pozrite aj do sekcie gabionov a obkladov na plot . Je to jednoduchá, alternatívna možnosť ako si vyhotoviť kamennú múrik alebo plot. Objednajte si kameň na kamenný plot online a odošleme vám ho do 48 hodín! Objednávky nad 1 500 € majú dopravu zadarmo v rámci celého Slovenska.

2 položiek celkom
Andezit A1 murovacie koše pr. 10-30 cm
179 € / ks

Andezit A1 šedý kameň v murovacích košoch je možné použiť na suchú alebo betonážnu výstavbu múrikov alebo plotov. Výťažnosť jedného koša je 0,75 m3, hmotnosť 1000-1200 kg,...

51/3-6
Andezit A2 ZS murovacie koše pr. 10-30 cm
179 € / ks

Prírodný murovací kameň andezit hrdzavohnedej farby  je vhodný na stavbu suchých múrikov, murované kamenné ploty, na pokládku príjazdovej cesty a chodníkov ale poslúži aj...

111/2-8