Travertín Mandre - rock face

49,90 € / m2
Skladom

Kamenný obklad travertín Mandre je nepravideľný a veľmi pôsobivý druh prírodného kameňa, ktorý určite očarí každého okoloidúceho. Jeho povrchom prechádzajú svetlo – béžové prírodné tóny a je v priemere 540 cm s hrúbkou 2 – 5 cm. Zadná strana je rezaná, hladká, čo umožňuje jednoduché lepenie na stenu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento robustný obkladový kameň sa vyznačuje svojou mrazuvzdornosťou, stálosťou a poradí si i s vyčíňajúcim počasím, preto je ideálny ako do vonkajších tak aj vnútorných priestorov. Travertín je typický svojou pórovitosťou, čo vyzdvihuje jeho prirodzenú krásu.

V interiéri má mnohostranné využitie ako obklad na stenu či už vo vstupných alebo obývacích priestoroch, v kuchyni, ale svoje čaro vytvorí najmä v okolí krbu. Kamenný obklad rock face Mandre vďaka svojej trvácnosti bude v exteriéri zdobiť Vašu fasádu, garáž, sokle, ploty alebo stĺpy dlhé desaťročia.

Obloženie stien týmto typom kameňa môžete dvomi spôsobmi: bezšpárovo alebo so špárami. Naša cena za 1m2 je pre spôsob obkladania so špárami  2 – 5 cm, preto odporúčame počítať + 5% rezervou na dorezy a prípadné doladenia. Pri bezšpárovom obkladaní treba počítať s 20% rezervou, keďže spôsob obkladania jednotlivých častí je tesne vedľa seba.

Pri lepení je dôležitá voľba lepidla. U Travertínu Mandre odporúčame použiť biele flexibilné lepidlo NKF, nakoľko je kameň bledej farby a pórovitý, aby lepidlo neprestúpilo a nezmenilo odtieň kameňa. 

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty
Hmotnosť: 50 kg