Čierna žula dlažobné kocky 8/10 cm - 5,4 m2/t

49,90 € / m2
Skladom

Dlažobné kocky patria od nepamäti medzi najstaršie materiály z kameňa. Ponúkame štiepané dlažobné kocky z čiernej žuly vo formáte 8/10 cm. Kocky s týmto rozmerom sa využívajú na ťažko zaťažované plochy, ako sú parkovacie miesta pod nákladné autá, ale aj záhradné chodníky a parky. Často slúžia aj na oddelenie okrasného kameňa od trávy. Pri výrobe tejto žulovej dlažby sa väčšie žulové kocky štiepu kus po kuse na menšie formáty. Každý jednotlivý kameň sa delí a triedi pomocou štiepacieho stroja.

Žulová dlažba s čiernym, šedým alebo červeným odtieňom je vyrobená zo žuly, ktorá sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku a náraze, nízkou stierateľnosťou, nízkou nasiakavosťou a takmer úplnou mrazuvzdornosťou. Rozmanitosť farieb a veľkostí žulového dlažobného kameňa dáva príležitosť vytvoriť veľmi zaujímavú a magickú štruktúru.

Jedná sa o vynikajúci stavebný a dekoratívny materiál používaný pri dláždení ciest, ulíc a námestí. Jedinečné estetické výhody prírodného kameňa sa krásne snúbia s tradičnou aj modernou architektúrou a dlažba zo žuly je elegantná, odolná a bezpečná. Pri objednávke treba počítať s rezervou vzinknoutou štiepaním kameňou (odchýlkou v hrúbke) a obejdnať v priemere 5-7 % naviac.

Prezrite si aj ostatné produkty zo žuly v našej ponuke! 

Detailné informácie

Podrobný popis

Trvácnosť kamenných kociek je overená stáročiami. Dlažobné kamene sú skvelým doplnkom akéhokoľvek miesta, ktorému poskytnú príjemnú atmosféru.

Materiál:  Prírodný kameň
Druh: čierna žula - dlažobné kocky
Farba: čierna
Rozmer D x V : 8/10 cm
Hrúbka: 8/10 cm
Povrchová úprava: prírodná
Tolerancia: +/- 2 cm
Hmotnosť m²: 185 kg
množstvo na palete / hmotnosť: 7,2 m² / 1330 kg
Použitie: exteriér
Mrazuvzdornosť: ano

Dodatočné parametre

Kategória: Dlažobné kocky štiepané a rezané, obrubníky zo žuly, čadiča a pieskovca
Hmotnosť: 110 kg
doplnok: lomový, lámaný
doplnok2: lomový, lámaný
materiál: žula
produkt: dlažba, kocky
puvod: štiepaný
využitie: exteriér, do záhrady