Gabionové siete a gabionové koše

Gabionové siete a koše slúžia na výstavbu gabionových stavieb ako sú gabionové oporné steny alebo gabionové ploty. Samostatné gabionove siete sú veľmi obľúbené pri výstavbe solitérových gabionov v stavebnej či záhradnej architektúre.

Čo je to vlastne gabion?

Gabión je drôteno -kamennný prvok, ktorý sa pôvodne používal na prenášanie zemných tlakov (niečo ako oporné steny) alebo tiež ako prvok na spevňovanie pri stabilizácii brehov upravovaných vodných tokov. Aktuálne je jeho využitie oveľa bežnejšie a nachádza uplatnenie aj v záhradnej architektúre. Gabionové koše, ktoré tvoria gabionové siete, sú plnené prírodným materiálom väčšej zrnitosti a sú väčšinou usporiadané do pravidelného tvaru.

Pevné a odolné gabionové koše

Ponúkame samostatne gabiónové panely pre voľnú montáž, prípadne vyskladanie gabiónových košov neštandardných tvarov rozmerov. Najefektívnejšie sú výstavby gabionových múrov alebo plotov z veľkometrážnych gabionových sieti.

Gabionové siete sa spájajú pomocou gabionových špirál, ktoré vytvoria pevný spoj. Špirála sa jednoducho zatočí, na koncoch sa zahne aby sa zabránilo rozpojeniu sieti. Gabiony sa stávajú veľmi obľúbenou súčasťou v záhradnej architektúre, vďaka ľahkej montáži a nadčasovému vzhľadu.

V prípade ak potrebujete poradiť či vypočítať kalkulácia gabionovej steny alebo plotu, radi Vám pomôžeme a vypracujeme nezáväznú kalkuláciu. V prípade o gabionové koše nás neváhajte kontaktovať – sme vám kedykoľvek k dispozícii!

 

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom