Kvarcit Altais - rohový prvok

54,90 € / bm
Skladom

Kamenný obklad kvarcit Altais rock face ponúka jedinečný vzhľad s farebnými prechodmi od pieskovej, šedej, bledo hnedej až po tmavohnedú. Tento robustný kamenný obklad na fasádu je dlhý 10 až 50 cm, široký 5 – 15 cm a s hrúbkou 2 – 5 cm. Rohový prvok dodáva stenám nefalšovaný vzhľad kamennej stavby. Kvarcit Altais je ideálnym spojením prírodného kamenného vzhľadu s moderným štýlom stavieb a bývania. 

Vďaka svojej robustnosti, stálosti, mrazuvzdornosti a dlhej životnosti je kvarcit Altais vhodný ako exteriérový aj interiérový obklad. Vo vnútri ho možno použiť na obloženie krbu, kde navodí príjemnú a uvoľnenú atmosféru priamo u Vás doma, ale svoje využitie nájde aj pri obložení stien chodieb, v kuchyni a v obývacích priestoroch. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Vo vonkajšom prostredí ponúka tak isto veľa možností. Pokrytie steny prírodným kameňom kvarcit Altais, pôsobí dojmom vidieckeho domu so zachovaním harmonického vzhľadu s moderným bývaním. Shira je ideálny masívny obklad na sokle domu, stĺpy a je skvelou voľbou kameňa na plot.

Tento typ kameňa sa dá obkladať dvomi spôsobmi: bezšpárovo alebo so špárami. Je na Vás, ktorý spôsob sa Vám viac páči. Naša cena za 1m2 je pre obkladanie so špárami 2 až 5 cm. Pri tomto spôsobe lepenia odporúčame počítať + 5% obkladu naviac pre dorezy, odseky atď. Pri spôsobe obkladania bezšpárovo, odporúčame počítať 10 až 20% obkladu naviac, nakoľko pri tomto spôsobe obkladania bude potrebné dôkladné prispôsobenie jednotlivých častí obkladu k sebe.

Dôležitý je  výber kvalitného flexibilného lepidla F – DBK, ktoré nájdete aj u nás v kategórii - lepenie, impregnácia.

Dodatočné parametre

Kategória: Produkty
Hmotnosť: 75 kg